Przejdź do treści

W dniach 10-11 sierpnia 2017 r. odbyły się w Szczecinie spotkania trzech mini-partnerstw, które zawiązały się podczas warsztatów edukacyjnych zorganizowanych dla instytucji kultury z regionu Pomorza Przedniego w ramach projektu Trans-Opera. Polsko-niemieckie partnerstwa przygotują wspólnie performance, koncert oraz wystawę w oparciu o międzynarodowe widowisko plenerowe "Pajace".

Mini-partnerstwo do przedstawienia odbyło się 10 sierpnia w Galerii O. – reprezentacyjnej przestrzeni Opery na Zamku w Szczecinie.

Uczestniczyli w nim: Kamil Malecki z Teatru Kana oraz Martin Pierags z Zirkus Fantasia.

Warsztaty prowadziła Zofia Dowjat z Fundacji Jutropera.

Mini-partnerstwo do koncertu odbyło się 11 sierpnia w sali kameralnej Opery na Zamku. W warsztatach uczestniczył zespół wokalno-instrumentalny "Keja" działający przy Domu Kultury w Świnoujściu oraz męski chór szantowy De Prohner Hafengäng ze Stralsundu. Spotkanie prowadziła Zofia Dowjat z Fundacji Jutropera.

Mini-partnerstwo do wystawy odbyło się 11 sierpnia w Domu Kultury 13 Muz oraz część praktyczna podczas międzynarodowego widowiska plenerowego "Pajace". Uczestniczyli w nim: Tomasz Seidler ze Szczecińskiego Stowarzyszenia Fotograficznego oraz Mario Tschirn z Photoclub Nord Greifswald. Warsztaty koordynowała Magdalena Tyczka z Domu Kultury 13 Muz. Efektem warsztatów będzie organizacja wystawy połączonej z wernisażem, która odbędzie się jesienią 2017 r. w Szczecinie, a w przyszłym roku w Niemczech. Na wystawie prezentowane będą zdjęcia z widowiska "Pajace", uwzgledniające szczególnie pracę artystów tworzących minispektakle. W przygotowaniu jest również katalog z wystawy.

Podstrony