Przejdź do treści

Drodzy Widzowie!

Przedstawiamy kilka ważnych informacji, dzięki którym z łatwością dotrzecie do Opery na Zamku, a Państwa pobyt w naszym teatrze zostawi same miłe wspomnienia!

Pamiętaj, że...

  1. Obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie spektaklu.
  2. Po rozpoczęciu przedstawienia spóźnieni widzowie nie są wpuszczani na salę. Mogą wejść dopiero w czasie najbliższego antraktu.
  3. Kasa nie przyjmuje zwrotu zakupionych biletów.
  4. Informujemy, że we foyer oraz na widowni Opery na Zamku w Szczecinie robione są zdjęcia, które następnie mogą zostać wykorzystane do promocji naszej instytucji w mediach tradycyjnych oraz elektronicznych.


Kasa Opery na Zamku
Czynna jest dwie godziny przed każdym spektaklem. Bilety możecie Państwo odebrać maksymalnie pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. Jednak radzimy Państwu zadbać o to wcześniej, by unikąć kolejek.

Wydarzenia w Operze na Zamku rozpoczynamy punktualnie.
Radzimy przyjechać do nas wcześniej, by spokojnie zająć swoje miejsce. Zapraszamy także do skorzystania z naszej kawiarni.
Obsługa teatru ma prawo nie wpuścić spóźnionych widzów na spektakl, lub ewentualnie zaproponować miejsce zastępcze z tyłu widowni - prosimy o wyrozumiałość i punktualność.

Kawiarnia operowa
Zapraszamy Państwa przed spektaklem oraz w czasie przerwy do skorzystania z naszej kawiarenki (poziom 0, poziom 1 i poziom 2).
Oferujemy napoje gorące (tylko w kawiarni na poziomie 0), napoje zimne, ciasto, przekąski oraz wino.
Do Państwa dyspozycji są także wygodne stoliki i kanapy, by umilić oczekiwanie na muzyczną ucztę.

Siedziba Opery na Zamku znajduje się w Zamku Książąt Pomorskich, który usytuowany jest w centrum Szczecina, ale jednocześnie w cichej i spokojnej okolicy nad Odrą.
Wały Chrobrego i podzamcze to jedno z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców Szczecina  oraz kulinarne centrum miasta.

Parking
Opera nie zapewnia widzom osobnego parkingu. 

Przy Teatrze znajduje się ogólnodostępny miejski parking płatny od poniedziałku(8.00-17.00) jednak zazwyczaj przed spektaklem liczba dostępnych na nim miejsc jest ograniczona.

Komunikacja miejska
Do Opery na Zamku można dojechać komunikacją miejską. 

Autobusy

  • przystanek pl. Rodła
  • przystanek ul. Wyszyńskiego

Tramwaje

  • przystanek Brama portowa
  • przystanek Plac Żołnierza