Przejdź do treści

Nieżychowski

Koncert w stulecie urodzin Jacka Nieżychowskiego
Terminy
27/01/2024
-
19:00
sobota
28/01/2024
-
18:00
niedziela
Miejsce
Sala Główna
Ceny biletów

40-80 zł

Nieżychowski

Opis

Jacek Nieżychowski – najbarwniejsza z barwnych postaci szczecińskiej kultury i Szczecina w ogóle – obchodziłby w roku 2024 stulecie urodzin. Zapamiętany jako twórca szczecińskiej Operetki, z której zrodził się Teatr Muzyczny, a z czasem Opera na Zamku; pomysłodawca i organizator Festiwalu Młodych Talentów z lat 1962-1963 – pierwszego w Polsce festiwalu piosenki, który wprowadził na rodzime estrady big-bit i twista; artysta kabaretowy rozpoznawalny w całym kraju jako członek Silnej Grupy pod Wezwaniem, całe swoje barwne życie związał ze sceną i rozrywką, czemu da wyraz jedyny w swoim rodzaju, przygotowany przez Operę na Zamku, a wyreżyserowany przez Adama Opatowicza, Koncert Jubileuszowy z okazji stu lat urodzin tego niezwykłego szczecinianina. Równie barwny i bogaty w niespodzianki, jak życiorys Jacka Nieżychowskiego.
Na scenie Opery na Zamku usłyszeć będzie można ulubione arie i piosenki Jubilata – pamiętane z operetek, od których zaczynał się muzyczny Szczecin, a także te... śpiewane przezeń przy goleniu. Usłyszymy też premierowo nowe wersje wielkich operowych przebojów opracowane specjalnie z pamięcią o Jubilacie. Nie zabraknie hitów z Festiwalu Młodych Talentów i kabaretowej estrady oraz humoru, z którego Jacek Nieżychowski był tak znany.
Wśród wykonawców najlepsi soliści, orkiestra i tancerze Opery na Zamku oraz ulubieni szczecińscy aktorzy Teatru Polskiego. Jako gospodarz i gość specjalny wieczoru rzecz całą poprowadzi Artur Andrus.

Projekt plakatu: Tomasz Sadowski

Realizatorzy
Reżyseria Adam Opatowicz
Scenariusz Artur Daniel Liskowacki
Kierownictwo muzyczne Jerzy Wołosiuk
Choreografia Grzegorz Brożek
   
Prowadzenie Artur Andrus
   

                
        
                
                
 

Obsada

 

  Lucyna Boguszewska
  Joanna Tylkowska-Drożdż
  Ewa Olszewska
  Pavlo Tolstoy
  Paweł Wolski
  Tomasz Łuczak
  Janusz Lewandowski
  Olga Adamska
  Michał Janicki
  Wiesław Łągiewka
Tancerze Aleksandra Januszak-Kacperska, Emma McBeth, Martina Vanzetto, Alessandro Imperiali, Kazutora Komura, Damiano Maffeis
   
  Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie
   
Dyrygent Jerzy Wołosiuk 
Inspicjentka Maria Malinowska-Przybyłowicz

 


        

    

Partnerzy

Partner

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny

Patronat medialny