Przejdź do treści

Finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego

Balet, Szczecin, Opera na Zamku w Szczecinie
Miejsce
Sala Główna
Ceny biletów

20 i 25 zł

Finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego

Opis

Zapraszamy na finał Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego z udziałem najlepszych młodych choreografów z różnych stron świata!

W pierwszej części wieczoru galowego, na scenie Opery na Zamku, zobaczymy wybrane przez jury sposród kilkudziesięcu nadesłanych, do prezentacji etiudy z Brazylii/Szwajcarii, Chin, Hiszpanii, Francji i Portugalii.
W drugiej części wystąpią tancerze Opery na Zamku w miniaturze baletowej „Twisted relations” autorstwa kierownika baletu Grzegorza Brożka. To fragment spektaklu „Tożsamości. Wieczór nowych choreografii” – nowej i nowatorskiej propozycji artystów baletu szczecińskiej Opery.
Po części artystycznej poznamy laureatów Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego. Podział nagród należeć będzie do 5 osobowego jury, w składzie: Robert Bondara, Ivan Cavallari, Anna Hop, Karol Urbański, Grzegorz Brożek
Mocno wierzymy, że zorganizowany przez Operę na Zamku konkurs nie tylko da zakwalifikowanym do niego artystom możliwość zaprezentowania swojej wizji tańca w konfrontacji z innymi wykonawcami oraz poddania się ocenie wybitnych autorytetów zasiadających w jury, ale przyciągnie również wspaniałych widzów, którym przyniesie wiele ciekawych doznań i dyskusji, a także mocno poruszy.
Serdecznie zapraszamy na niezwykły wieczór najciekawszych projektów choreografii!

Choreografie:

Beatriz Mira, Tiago Barreiros (Portugalia)
Corrente

Li Tuokun, Zhang Yutong (Chiny)
Block

Davidson Hegglin Farias (Szwajcaria/Brazylia)
Transfigured Night

Sergi Martinez Castello (Hiszpania)
Skins

Manuel Sanchez Cirbián (Hiszpania)
Dreamscape

Léa Bridarolli (Francja), Eneas Vaca Bualo (Argentyna)
Pia & Mareas

Miniatura:

Grzegorz Brożek
Twisted relations
Wykonawcy: Chiara Belloni, Boglárka Novák, Aleksandra Januszak-Kacperska, Nayu Hata, Martina Vanzetto, Patryk Kowalski, Giulio Refosco, Alessandro Imperiali, Kazutora Komura, Damiano Maffeis

Asystentka choreografa: Emme McBeth

Inspicjentka: Maria Malinowska-Przybyłowicz