Przejdź do treści

21. Wielki Turniej Tenorów

Po raz 21. tenorzy z różnych zakątków świata zaprezentują się w najpiękniejszych ariach operowych, operetkowych i pieśniach neapolitańskich.
Miejsce
Teatr Letni im. H. Majdaniec

21. Wielki Turniej Tenorów

Opis

Wielki Turniej Tenorów organizowany przez Operę na Zamku jest turniejem, który od 20 lat wychodzi do Państwa z gmachu teatru w malowniczy plener. Także i w tym roku tenorzy z całego świata zabrzmią pełnym głosem, w pięknym parku, w fantastycznej, odprężającej atmosferze zaprezentują nam arie z oper i operetek oraz pieśni neapolitańskie.
Zwycięzcę wybiera publiczność, nagradzając swojego faworyta różą.
Artysta, który zbierze ich najwięcej ? zostaje pasowany na rycerza, jak przystało na zwyczaje Wielkiego Turnieju Tenorów.

O spektaklu

Lista tenorów zakwalifikowanych do 21. Wielkiego Turnieju Tenorów:

  1. Giorgi Davitadze, Gruzja
  2. Mihail Mihaylov, Bułgaria
  3. Sławomir Naborczyk, Polska
  4. Emil Pavlov, Bułgaria
  5. Matthew Pe?a, USA
  6. Mark Serdiuk, Ukraina
  7. José Alberto Teixeira e Sousa, Portugalia
  8. Łukasz Załęski, Polska


Uczestnicy Turnieju wymienieni są w kolejności alfabetycznej.
Kolejność pojawiania się na scenie losują podczas konferencji prasowej.


Dziennik Teatralny pisał o turnieju jako ?najbardziej wyczekiwanym wydarzeniu sezonu?, które ?warto uwzględnić w swoich wakacyjnych planach?.
Głos Szczeciński ocenił WTT jako ?spektakularne wydarzenie plenerowe wpisane już na stałe w świadomości melomanów nie tylko Szczecina, ale również i kraju?.
Gazecie Wyborczej można było przeczytać: ?To wydarzenie nie tylko czysto wokalne, ale też i dla oka?, a Telewizja Polska podkreślała, że ?to najstarsza rywalizacja tego typu w Polsce ? odbywa się od 1994 roku?. A tradycja zobowiązuje.

Puentując słowami Dziennika Teatralnego, są chwile, gdy ?operowe serce Polski bije w Szczecinie?.
29 czerwca warto być z Operą na Zamku w Teatrze Letnim. Zapraszamy!

Parafgraf
Wielki Turniej Tenorów - backstage

Wielki Turniej Tenorów organizowany przez Operę na Zamku jest wydarzeniem, które od ponad 20 lat wychodzi z gmachu opery w malowniczy plener. Tenorzy z całego świata śpiewają najpiękniejsze arie z oper i operetek oraz pieśni neapolitańskie. Zwycięzcę wybiera publiczność, nagradzając swojego faworyta różą. Tenor, który zbierze ich najwięcej wygrywa turniej i zostaje pasowany na rycerza. 21. Wielki Turniej Tenorów odbył się w Teatrze Letnim 29 czerwca 2019 r.

Partnerzy

Nagroda główna 21. Wielkiego Turnieju Tenorów została ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza z budżetu województwa.

Partnerzy Wielkiego Turnieju Tenorów