+48 91 43 48 106
Kinga Baranowska

Drodzy Widzowie !

Zachęcamy do śledzenia udostępnianych przez nas nagrań spektakli wystawianych na deskach Opery na Zamku.
Znajdziecie je Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce
Spektakle online.
Juz niebawem pojawi się kolejny tytuł z naszego repertuaru.

Zapraszamy.

Kinga Baranowska

W tym roku nie będziemy świętować w dotychczasowej formie - nie będzie „groszowych spektakli” na żywo. Tegoroczna akcja została w całości przeniesiona do sieci.
Z okazji Dnia Teatru Publicznego zapraszamy Państwa na premierę online opery „Guru” Laurenta Petitgirarda, której światowa prapremiera odbyła się w Operze na Zamku 28 września 2018 roku. Spektekl będzie dostępny od najblizszej niedzieli 17 maja aż do 23 maja na platformie Teatr Wielki - Opera Narodowa vod.teatrwielki.pl.

Operę mozna obejrzeć w dogodnym czasie, w wersji z napisami w języku polskim, angielskim lub francuskim.

Organizatorami Dnia Teatru Publicznego są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
#CZEKAMY na naszych widzów!
Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich zachęcamy do śledzenia udostępnianych przez nas nagrań. Znajdziecie je Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Spektakle online. Zapraszamy.

#DzieńTeatruPublicznego 2020
#CZEKAMY

Kinga Baranowska
opera-wielk-www-aktualnosc.png
Kinga Baranowska
Drodzy Widzowie!

Rozporządzeniem Ministra Zdrowia wprowadzono na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, jednocześnie dla bezpieczeństwa obywateli do odwołania ograniczono działalność twórczą związaną z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki.
W związku z powyższym zostają odwołane wszystkie wydarzenia w Operze na Zamku w Szczecinie z udziałem publiczności, zaplanowane do końca maja 2020 r.
Kasa biletowa opery do 31 maja. br. będzie nieczynna.
Wymiany lub zwrotu biletów zakupionych gotówką lub przelewem i odebranych z kasy będzie można dokonać w kasie po jej otwarciu, do końca 2020 r.
Zwroty środków za bilety zakupione on-line oraz przelewem (ale nie odebrane z kasy), są dokonywane automatycznie na konto, z którego zostały zakupione bilety.
Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #WspieramKulture i wymiany biletu na odwołany spektakl, na bilet na ten sam tytuł wystawiany w przyszłym sezonie artystycznym. Osoby zainteresowane wymianą biletów prosimy o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając nazwisko, tytuł i datę spektaklu, numery kupionych miejsc i rzędów oraz datę, kwotę i formę dokonanej płatności w terminie do 10 maja.
Informacji uzyskać można pod numerami tel. 91 43 48 139 oraz 91 43 48 140, od pon. do pt., w g. 10-15.
Prosimy o śledzenie komunikatów na www.opera.szczecin.pl, gdzie dostępny jest również Regulamin specjalny wymiany biletów oraz zwrotu biletów i oświadczenie o odstąpieniu od umowy. 

W sprawach związanych z ewentualnymi zwrotami biletów na wydarzenia gościnne należy kontaktować się z organizatorami i miejscami zakupu biletów.
Kinga Baranowska
kartka.jpg
Kinga Baranowska

moniuszk-o_turniej_gry.png

Turniej gry Moniuszk-O! organizowany jest z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i adresowany jest do dzieci w wieku 10 – 13 lat.

TERMIN: 29 września 2019 r., godz. 12.00-15.00

Opera na Zamku, Galeria O.

Zgłoś swój udział, zagraj w turnieju i zdobądź wspaniałe nagrody!

Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek) przyjmowane są do 28 września na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona!

Gra Moniuszk-O! opiera się na umiejętnościach spostrzegawczych uczestników. Składa się z 57 specjalnie przygotowanych kart z dobrze znanymi dzieciom prostymi symbolami. Zadanie gracza polega na jak najszybszym wskazaniu wspólnego symbolu oraz wypowiedzenie jego nazwy. Na odwrocie każdej z kart znajdują się także ciekawostki o Stanisławie Moniuszce i Operze na Zamku.

Do zdobycia wartościowe nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego!

I miejsce: bon do Empiku o wartości 1000 zł

II miejsce: bon do Empiku o wartości 500 zł

III i IV miejsce: bon do Empiku o wartości 250 zł każdy

Regulamin Turnieju w grę planszową Moniuszk-O! o nagrodę Marszałka województwa zachodniopomorskiego

  • Postanowienia ogólne

1.1. Organizatorem Turnieju w grę Moniuszk-O  (zwanych dalej Turniejem) jest Opera na Zamku w Szczecinie siedzibą przy ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, zwana dalej Organizatorem.

1.2. Regulamin określa zasady przeprowadzania i uczestnictwa w Turnieju i zawiera warunki, które uczestnik akceptuje, biorąc udział w Turnieju.

  • Warunki uczestnictwa

2.1. W Turnieju mogą brać udział wyłącznie osoby urodzone pomiędzy 1.01.2006 a 31.12.2009 roku.

2.2. Warunkiem udziału w Turnieju jest podpisanie przez opiekuna prawnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych własnych i  dziecka i odesłaniu dokumentów na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub podpisanie wyżej wymienionych dokumentów bezpośrednio przed Turniejem.

2.3. Ilość miejsc w Turnieju jest ograniczona do 64 graczy.

2.4. W Turnieju nie mogą  brać udziału ani otrzymać Nagrody pracownicy oraz członkowie władz Organizatora lub osoby przez niego wyznaczone do przeprowadzenia Turnieju, a także członkowie najbliższej rodziny tych osób. Przez członków najbliższej rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, rodziców i osoby pozostające w stosunku przysposobienia, w rozumieniu prawa cywilnego.

  • Nagrody

3.1. Nagrody otrzymują gracze, którzy zajęli cztery najwyższe miejsca w finale. W przypadku rezygnacji z nagrody lub jej części, nagroda przepada i nie jest wręczana.

3.2. Za zajęcie pierwszego miejsca gracz otrzymuje kartę prezentową Empik o saldzie 1000 złotych.

3.3. Za zajęcie drugiego miejsca gracz otrzymuje kartę prezentową Empik o saldzie 500 złotych.

4.3. Za zajęcie trzeciego miejsca gracz otrzymuje kartę prezentową Empik o saldzie 250 złotych.

4.4 Za zajęcie czwartego miejsca gracz otrzymuje kartę prezentową Empik o saldzie 250 złotych.

  • Przebieg Turnieju

4.1– Turniej odbędzie się 29.09.2012. w godzinach 12.00-15.00 w budynku Opery na Zamku w Szczecinie (foyer oraz Galeria Opery, wejście K).

4.2. Uczestnicy (opiekunowie prawni) zobowiązani są do stawienia się godzinę przed rozpoczęciem Turnieju w celu rejestracji oraz podpisania oświadczeń.

4.3. Uczestnicy w losowy sposób zostaną podzieleni na 16 czteroosobowych grup, w których zostanie rozegrana runda eliminacyjna.

4.4. Zwycięzcy rundy eliminacyjnej zostaną w losowy sposób podzieleni na 4 czteroosobowe grupy, w których zostanie rozegrana runda półfinałowa.

4.5. Zwycięzcy rundy półfinałowej rozgrywają rundę finałową.

4.6. Nad przebiegiem rozgrywek czuwają sędziowie, w tym sędzia główny.

4.7. Każda rozgrywka, podczas każdej z rund jest rozgrywana pod kierunkiem sędziego.

4.8. Podczas rundy eliminacyjnej sędziowie wytłumaczą uczestnikom zasady gry.

4.9. Wszystkie kwestie sporne są rozstrzygane przez sędziego.

  • Ingerowanie w przebieg Turnieju

5.1.Obstawianie i kupowanie wyników gier podczas Turnieju przez kogokolwiek (włączając sędziów, organizatora, graczy i oglądających) jest surowo zabronione. Każdy, kto mimo to będzie obstawiał wyniki gier lub oferował graczom jakąkolwiek formę rekompensaty za zdobycie określonej pozycji w rozgrywce, może zostać poproszony o opuszczenie miejsca, w którym odbywają się rozgrywki. Gracze, którzy podejmą próbę oszustwa zostaną zdyskwalifikowani oraz nie będą mogli uczestniczyć w dalszej części rozgrywek.

5.2. Obserwatorem jest każda osoba, która w danym momencie nie bierze udziału w rozgrywce, ale przygląda się jej. Obserwator nie może komentować przebiegu gry, doradzać żadnemu z graczy, komentować decyzji sędziego, powinien starać się nie rozpraszać graczy i zachować rozsądny dystans od grających.

  • Publikowanie informacji o turnieju

6.1.Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania informacji o przebiegu rozgrywek eliminacyjnych i finałowych, zwycięzcach.

6.2. Biorąc udział w turnieju uczestnik przyznaje Organizatorowi prawo do publikowania jego imienia, nazwiska, wizerunku, przyjętych w rozgrywce strategii, cytowania wypowiedzi ustnych i pisemnych, nagrywania i publikowania rozgrywek z jego udziałem oraz zdjęć i transmisji z Turnieju.

  • Obowiązki turniejowe

7.1.Od uczestników turnieju oczekuje się zachowywania się z szacunkiem wobec współgraczy i przestrzegania ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Wszystkie dyskusje podczas turnieju powinny być prowadzone w  tonie odpowiadającemu duchowi rywalizacji fair play. Niedopuszczalne są zachowania agresywne, obrażanie innych graczy lub grup etc.

Monika Sałdan


Maciej Mizgalski
Zgodnie z Regulaminem 21. Wielkiego Turnieju Tenorów Opera na Zamku w Szczecinie ogłasza listę śpiewaków zakwalifikowanych do Turnieju.
Gratulujemy!

Zobacz tutaj


Persuant to the Terms and Conditions of the 21th Great Tenors Tournament, The Castle Opera  declares the list of the singers qualified to the Tournament.
Congratulations!

Look at

Maciej Mizgalski
21. Wielki Turniej Tenorów w Szczecinie już 29 czerwca 2019!
Organizatorzy ogłaszają konkurs zgłoszeń. Poniżej zamieszczamy regulamin w języku polskim i angielskim.
Zapraszamy tenorów z całego świata do wysyłania kart zgłoszeniowych, które znajdują się na końcu regulaminu. 8 śpiewaków, którzy dostaną się do konkursu głównego, otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1 000 euro. Nagroda główna w konkursie – 20 000 zł. 

21st Great Tenors Tournament in Szczecin, Poland will start on June 29th!
The organizer announces an application contest. Below you can find regulations in Polish and English.
We invite tenors from all over the world to send an application forms which you can find on the very end of document we added below. The 8 singers, who will get into the main competition, will earn 1 000 euros. The main prize in Tournament – 20 000 PLN.

Regulamin 21. Wielkiego Turnieju Tenorów

Rules of 21st Great Tenors TournamentMaciej Mizgalski
Informujemy, że w dn. 18- 22.04.2019 r. kasa opery będzie nieczynna.
Bilety można kupić przez www.opera.szczecin.pl oraz rezerwować pod nr tel. 91 43 48 106.