+48 91 43 48 106

Recital Aleksandry Kurzak i Marka Ruszczyńskiego

  • Terminy:
    2019-11-09 19:00
  • Miejsce: Sala Główna
Ceny biletów: 50-150 zł

Opis

Festiwal Moniuszko Inspiration!

Czy muzyka Moniuszki 200 lat od jego urodzin pozostaje wciąż aktualna i potrafi inspirować artystów i publiczność? Czy jego twórczość kojarzy się z czymś odległym, hermetycznym i niemodnym? Festiwal Moniuszko Inspiration! jest odpowiedzią na te pytania. Międzynarodowe grono artystów podczas 7 wydarzeń festiwalowych zinterpretuje muzykę Moniuszki w wielu oddalonych od siebie stylistykach. Od muzyki ludowej, poprzez balet i operę aż po jazz. Nie zabraknie entuzjazmu wykonawców amatorów, talentu wschodzących gwiazd operowych scen, a także uznanych artystów o światowej renomie.

Zapraszamy Państwa do świętowania urodzin Stanisława Moniuszki w najbliższych sobie muzycznych światach, jak i do odwiedzin tych, które na co dzień wydają się Państwu odległe.

Nadzwyczajny recital, podczas którego światowej sławy śpiewaczka operowa Aleksandra Kurzak z towarzyszeniem pianisty Marka Ruszczyńskiego zaprezentuje kompozycje Stanisława Moniuszki. Wydarzenie to przeniesie nas w świat pieśni „ojca polskiej opery narodowej”, autora „Śpiewników domowych”, zbioru, który nie tylko swoją obszernością, ale i kunsztem stawia Moniuszkę w gronie najwybitniejszych twórców europejskiej liryki romantycznej.

Aleksandra Kurzak, wybitna sopranistka związana z najważniejszymi scenami na świecie: La Scalą w Mediolanie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House w Londynie, Staatsoper w Monachium i Wiedniu. Laureatka wielu konkursów i nagród, w tym prestiżowej International Opera Award dla najlepszej artystki w 2015 r.

Marek Ruszczyński, znakomity pianista młodego pokolenia, koncertujący na scenach w Londynie, Paryżu, Wiedniu, Berlinie i Nowym Jorku. Związany z Royal Academy of Music i Royal Opera House w Londynie.

  
 fot. P. Grygoruk fot. W. PiątekNadzwyczajny recital, podczas którego światowej sławy śpiewaczka operowa Aleksandra Kurzak z towarzyszeniem pianisty Marka Ruszczyńskiego zaprezentuje kompozycje Stanisława Moniuszki. 

Aleksandra Kurzak – sopran
Marek Ruszczyński – fortepian