+48 91 43 48 106

Przejmujące losy narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl zdobył Bursztynowy Pierścień 2018 dla Najlepszego Spektaklu Sezonu przyznawany przez jury!

  • Terminy:
    2019-02-23 19:00
    2019-02-24 18:00
  • Miejsce: Sala główna Opery na Zamku
  • Czas trwania: ok. 2 godz. (w tym jedna przerwa)
Ceny biletów: 30-70 zł

Opis

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. My, dzieci z dworca ZOO to światowy bestseller, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności.

Spektakl Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie spojrzeć na tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełni niezapomniana muzyka Davida Bowiego, a także alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona i eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za swoją poprzednią realizację w Operze na Zamku (wieczór nowych choreografii Ogniwa) otrzymał tytuł Najlepszego Choreografa w Polsce 2014 oraz Bursztynowy Pierścień 2014 w kategorii najlepszy spektakl sezonu.

UWAGA - w spektaklu wykorzystywany jest stroboskop!

„Wcielający się w te postacie Karolina Cichy-Szromnik i Paweł Wdówka całkowicie zanurzają się w swoich rolach, całą swą siłę wkładając w przedstawiające rozpacz, strach i beznadzieję rozdzierające serce duety, w których wyginają się, wtapiają w siebie i znikają w ramionach partnera; choreografia Glumbka nadaje mocny przekaz bez uciekania się do obrazowych podtekstów.”

„Glumbek wziął niezaprzeczalne fakty z książki i stworzył, z pomocą scenografii, oświetlenia oraz strojów przygotowanych przez Wacława T. Ostrowskiego, Dawida Karolak oraz Tijanę Jovanowić, egzystencjalną atmosferę, budzącą w odbiorcy jednocześnie niepokój i uniesienie, zaś występ całej obsady, szczególnie Karoliny Cichy-Szromnik w roli Christiane, naprawdę chwyta za serce.”

~Alison Kent
-Dance Europe


Przeczytaj PROGRAM SPEKTAKLU


f
ot. P. Gamdzykfot. S. Pińczukimage
proj. plakatu Maciej Mizgalski, zdjęcie S. Pińczuk


image
plan widowni

Dzieci z dworca ZOO
Robert Glumbek
Balet współczesny
Scenariusz Robert Glumbek, impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie My, dzieci z dworca ZOO


Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018


Choreografia i inscenizacja Robert Glumbek
Scenografia Wacław Ostrowski
Kostiumy Tijana Jovanović
Reżyseria świateł Dawid Karolak

Christiane Karolina Cichy-Szromnik
Detlef Paweł Wdówka
Fatum Maksim Yasinski
Matka Monika Marszałek
Ojciec Vasyl Kropyvnyi
Siostra Christiane Stephanie Nabet
Babsi Nayu Hata
Stella Emma McBeth
Bernt Patryk Kowalki
Axel Piotr Nowak
policjanci Jeppe Jackobsen, Yu Yumani
grupa Żaneta Bagińska, Nadine de Lumé, Stephanie Nabet, Ksenia Naumets, Julia Safin, Vasyl Kropyvnyi, Łukasz Przespolewski, Pedro Rizzi, Yu Yumani
   
 Inspicjentka Maria Malinowska-Przybyłowicz