+48 91 43 48 106

W piątek, 10 maja, zapraszamy do Opery na Zamku na Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Zbiórka w Galerii O. – wejście C. Wstęp wolny.

  • Miejsce: Opera na Zamku w Szczecinie
  • Czas trwania: 12.00 – 16.00

Opis

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty, podczas którego udostępni zwiedzającym swoje wnętrza. Opowiedzą o nich przewodnicy, którzy w czasie wyjątkowego spaceru zaprowadzą uczestników do wyremontowanych i przebudowanych dzięki funduszom europejskim przestrzeni teatralnych: mieszczącej się w skrzydle północnym zrekonstruowanej Galerii O., nowoczesnego foyer, podziemi kryjącymi fundamenty zamkowe oraz sali głównej z jedną z najnowocześniejszych w Europie scen. Na trasie wędrówki obejrzeć będzie można plakaty z bieżących spektakli Opery na Zamku.

Oprowadzanie odbędzie się 10 maja, w godzinach: 12.00-16.00

Czas oprowadzenia jednej wycieczki – ok. 50 min

Grupy 30 osobowe będą oprowadzane co 30 min. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zbiórka w Galerii O. – wejście C.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Fot. A. Słomski


Dzięki Funduszom Europejskim z Programu Regionalnego zyskaliśmy jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim łączy historię Zamku Książąt Pomorskich i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne. Teraz Opera może lśnić pełnią blasku będąc wielką dumą mieszkańców Pomorza Zachodniego.