+48 91 43 48 106

W piątek, 19 maja w godzinach 12.00-16.00 zapraszamy do Opery na Zamku wszystkich swoich miłośników na niezwykłe Dni Otwarte. Grupy 30 osobowe będą oprowadzane co 30 min. Zbiórka w Galerii O. – wejście C.

  • Terminy:
    2017-05-19 12:00
  • Miejsce: Opera na Zamku w Szczecinie
  • Czas trwania: 12.00 – 16.00
Ceny biletów: wstęp wolny

Opis

19 maja w godz. 12.00 – 16.00

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to organizowane już po raz czwarty wydarzenie, podczas którego wybrani beneficjenci Funduszy Europejskich „otwierają swoje projekty” dla odwiedzających. To akcja polegająca na udostępnianiu - szerokiemu gronu zainteresowanych - projektów zrealizowanych dzięki pomocy Unii Europejskiej, której celem jest promocja efektów przedsięwzięć finasowanych z funduszy europejskich w Polsce.

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na dzień otwarty, podczas którego udostępni zwiedzającym swoje wnętrza. O wszystkim opowiedzą przewodnicy, którzy oprowadzą grupy zwiedzających i przybliżą tajemnice tego jedynego w swoim rodzaju teatru podczas wyjątkowego spaceru. Przewodnicy poprowadzą uczestników z zrekonstruowanej Galerii O. (dawniej Galeria Południowa) przez foyer do podziemi, sali głównej oraz sali kameralnej, gdzie będzie można obejrzeć filmowe wprowadzenie do jednej z ostatnich premier operowych naszego teatru. Fot. A. Słomski


Dzięki Funduszom Europejskim z Programu Regionalnego zyskaliśmy jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie, który zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim łączy historię Zamku Książąt Pomorskich i ultranowoczesne rozwiązania technologiczne. Teraz Opera może lśnić pełnią blasku będąc wielką dumą mieszkańców Pomorza Zachodniego.