+48 91 43 48 106

Spektakl grany w ramach piątej edycji Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”

Na spektakl złożą się dwa balety jednoaktowe „Na kwaterunku” Stanisława Moniuszki oraz „Pieśń o ziemi” Romana Palestra. Realizacji pierwszej choreografii podejmie się Robert Bondara, ceniony między innymi za umiejętność odczytywania na nowo i współcześnie tradycyjnych tekstów kultury polskiej – „Świtezianka” E. Morawskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej czy „Legenda Bałtyku” F. Nowowiejskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Premiera ta to główny akcent obchodów Roku Moniuszkowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie. Druga choreografia będzie dziełem włoskiego artysty Paolo Mangioli, dyrektora baletu narodowego na Malcie, który na nowo zinterpretuje mistrzowsko zorkiestrowaną i niezwykle energetyczną partyturę Palestra, patrząc na nią przez pryzmat wartości uniwersalnych jako twórca nie związany do tej pory z polską kulturą muzyczną i taneczną.

Termin: 2019-05-19 18:00
Miejsce: Sala główna
Czas trwania: ok. 2 h (jedna przerwa)
Ceny biletów: 350 groszy

Stanisław Moniuszko „Na kwaterunku”
Balet w 1 akcie

Roman Palester „Pieśń o ziemi”
Balet w 3 scenach

Sprzedaż biletów w cenie 350 groszy na wydarzenie rozpocznie się w Kasie Opery na Zamku w dniu 18 maja 2019 roku o godzinie 12.00
Szczegóły w regulaminie: REGULAMIN AKCJI 

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.